BAZA WIEDZY


kategoria:


Wybrane funkcje oprogramowania RM Easiteach


Oprogramowanie RM Easiteach

RM Easiteach Next Generation to najnowsze oprogramowanie interaktywne do użytkowania w klasie, które jest kompatybilne z każdego typu tablicą multimedialną, projektorem i innymi urządzeniami. RM Easiteach to najbardziej popularne oprogramowanie do tablic interaktywnych - tylko w 2012 roku na świecie sprzedało się 250000 licencji.

Obsługa RM Easiteach jest bardzo intuicyjna - nie ma potrzeby spędzania długich godzin na nauce funkcjonalności. Pod jednym przyciskiem znajduje się dostęp do wszystkich funkcji każdego obiektu. Easiteach umożliwia nauczycielom przygotowywanie spersonalizowanych zajęć od zera, jak również zapewnia dostęp do szerokiej gamy materiałów, z których można korzystać od razu lub przystosować je do swoich potrzeb.

Easiteach może być używany na dowolnym urządzeniu interaktywnym. Tam gdzie stosowane jest inne oprogramowanie, może również może działać oprogramowanie Easiteach, dając użytkownikom jednorodne środowisko pracy w całej szkole, które zapewnia komfort pracy.

Języki

 • Wielojęzyczność – zmiana języka bez konieczności restartowania oprogramowania (angielski UK, angielski US, arabski, baskijski, bułgarski, chiński tradycyjny, chorwacki, czeski, duński, filipiński, francuski, galicyjski, grecki, hinduski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, kataloński, koreański, latynoamerykański, litewski, malezyjski, mandaryński, niemiecki, polski, portugalski brazylijski, rosyjski, rumuński, słowacki, szwedzki, tajski, tamilski, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski).

RM Easiteach umożliwia używanie oprogramowania w wielu wersjach językowych przez użytkowników posługujących się różnymi językami.

 

Baza danych

 • Olbrzymi wbudowany bank plików multimedialnych z możliwością przeszukiwania i dodawania własnych zasobów oraz nadawania tagów i kategorii

Łatwe wstawianie elementów do prezentacji czy lekcji, możliwość budowania własnej bazy danych zasobów z segregowaniem i katalogowaniem celu szybkiego wyszukiwania.

 • Możliwość dodawania wielu rodzajów plików do bazy (.doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pps, .ppsx, .pdf, .et, .iwb, .notebook, .xbk, .flipchart, .flp, .podium, .te, .dmt, .mtt, .etng, .etnt, .etnem .ette, era, .jpg, .gif, .bmp, .png, . tif, .tiff, .wav, .mp3, .wma, .oga, .mpg, .mpeg, .wmv, .avi, .ogv, .flv, .f4v, .mp4, .mp4v, .swf, .fc, .etfb).

Wiele formatów umożliwia zbudowanie pojemnej bazy plików w jednym miejscu w celu szybkiego zamieszczenia w przygotowywanym materiale, bez konieczności każdorazowego szukania plików na dysku.

 • Tysiące przykładowych zajęć, łatwych do przeszukiwania i pobrania bezpośrednio z centrum pobierania Easiteach (szablony, diagramy, pomoce lekcyjne i aktywności).

Dzięki rozbudowanej bazie gotowych zajęć i pomocy przydatnych na lekcjach, można bardzo szybko rozpocząć zajęcia, bez konieczności przygotowywania materiału od podstaw. Możliwość korzystania z zajęć przygotowanych przez innych nauczycieli i dzielenia się swoimi materiałami.

 

Rysowanie i edycja

 • Narzędzia do pisania (pióra, zakreślacze, kształty i linie)

Nanoszenie notatek w różnych kolorach, grubościach, rodzajach dla poprawienia przejrzystości prezentacji.

 • Narzędzia do wypełniania kształtów i obiektów

Przyspiesza tworzenia kolorowych i wciągających grafik w prezentacji.

 • Rozpoznawanie kształtów

Osoby mające problem z rysowaniem kształtów (np. koła, trójkąty, kwadraty), mogą skorzystać z tego narzędzia, ponieważ przekształca ono odręcznie narysowany kształt - na czytelny rysunek komputerowy.

 • Pokazywanie kątów i wymiarów kształtów i linii

Ułatwienie podczas nauki matematyki – boki figur oraz kąty mogą zostać zwymiarowane poprzez kliknięcie jednego przycisku.

 • Dodawanie hiperłączy do obiektów tekstowych

Dzięki tej funkcji, kliknięcie tekstów posiadających hiperłącza, umieszczonych w prezentacji, przenosi użytkownika na wybraną stronę internetową w domyślnej przeglądarce.

 • Działania (ukryj/pokaż obiekty, linkuj do strony/pliku/adresu www, narzędzie zaznaczenia, włącz/wyłącz efekt, wyślij do przodu, wyślij do tyłu, dodaj czas)

Funkcja zwiększająca interaktywność zajęć dzięki możliwości połączenia elementu na slajdzie z dowolnym plikiem, stroną www czy innym slajdem. Dodatkowo można przesunąć obiekty po kliknięciu na nie.

 • Efekty (rozmycie, cień, mozaika, monochromatyczne, stary film, wir, fala, pomarszczenie)

Urozmaicenie obiektów umieszczanych w prezentacji poprzez dodanie deformacji czy też innych zmian właściwości obiektu.

 • Linie łączące – tworzenie map pomysłów używając tych linii do łączenia zdjęć, tekstów, kształtów

Dzięki liniom łączącym można tworzyć bardzo intuicyjne schematy i diagramy do wykorzystania na zajęciach.

 • Animacje (podążanie za linią, odbijanie, podskoki, wibracje)

Ożywienie zajęć poprzez dodanie ruchu do obiektów w prezentacji.

 • Narzędzia obiektowe (grupowanie, wyrównanie, kopiowanie, blokowanie i klonowanie, odbijanie, wybór koloru)

Funkcje zwiększające możliwości edycji graficznej obiektów, które posiadają funkcjonalność podobną do narzędzi graficznych.

 

Narzędzia tekstowe

 • Pisanie teksu (formatowanie, wyrównywanie, bank symboli, sprawdzanie pisowni, klawiatura, podkreślanie)

Różnorodne narzędzia do edycji tekstu umożliwiają w czytelny sposób umieszczanie informacji tekstowych w prezentacjach wykorzystywanych na zajęciach.

 • Narzędzia językowe (sprawdzanie pisowni, usuwanie interpunkcji, usuwanie wyrazów, zbiór wyrazów, czytaj ze mną)

Dzięki wbudowanym pomocom, w łatwy sposób można przygotować ćwiczenia językowe oraz uczyć czytania.

 • Przetwarzanie tekstu na mowę (używając różnych głosów z możliwością regulacji głośności i prędkości odtwarzania)

W niektórych przypadkach automatyczne czytanie tekstu przez komputer może odciążyć nauczyciela, który nieustannie operuje głosem.

 • Rozpoznawanie pisma odręcznego

Dzięki temu narzędziu, notatki odręczne będą czytelne, niezależnie od charakteru pisma.

 • Tabele (wstawianie, usuwanie, dodawanie wiersza/kolumny, usuwanie wiersza/kolumny/komórki, łączenie komórek)

Przydatne w przypadku potrzeby szybkiego utworzenia tabeli tekstowej. Nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi.

 

Widoki

 • Tryb szkła – z narzędziem zrzutu ekranu

Możliwość nanoszenie notatek na dowolnej aplikacji i zapisywania tego, jako zrzut ekranu, w celu późniejszej analizy bądź przypomnienia.

 • Tryb punktowy – możliwość skalowania i zmiany kształtu reflektora

Niezbędne w przypadku potrzeby skupienia uwagi uczniów na konkretnym elemencie prezentacji. Regulacja przezroczystości i kształtu reflektora.

 • Tryb ukrywania – przysłanianie ekranu kurtyną

Kurtyna zapewnia przeniesienie uwagi słuchaczy z obrazu wyświetlanego na tablicy na to, co mówi prowadzący.

 • Różne tryby wyświetlania (edycja, tryb scenorysu, tryb dzielonego ekranu, panel boczny, pełny ekran, tryb prezentacji)

Wiele trybów wyświetlania obrazu zapewniają dostosowanie do indywidualnych potrzeb nauczyciela i ułatwią korzystanie z programu w różnych sytuacjach.

 

Położenie elementów

 • Siatka pomocnicza z wyborem parametrów

Pomaga w zachowaniu proporcji i poprawnym ułożeniu elementów na slajdach.

 • Przyciąganie elementów do siatki

Ułatwia równe ustawianie obiektów względem siebie.

 • Wyrównywanie i odbijanie obiektów

Zwiększa komfort edycji położenia obiektów.

 • Blokowanie obiektów (również tylko w pionie lub poziomie)

Zabezpiecza obiekty przed przypadkową edycją.

 

Pliki

 • Import plików PowerPoint

Szybkie wgranie, wcześniej przygotowanych, materiałów PowerPoint do programu RM Easiteach pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do przygotowania zajęć.

 • Import plików .notebook

Umożliwia łatwe przeniesienie materiałów przygotowanych w oprogramowaniu Smart Notebook, przez co pomoce mogą być również wykorzystywane w programie RM Easiteach, bez konieczności tworzenia ich od nowa.

 • Zapisywanie w wewnętrznym formacie tablicy lub w formacie CFF/IWB (Common File Format)

Dzięki temu użytkownicy korzystający z innego typu oprogramowania odczytującego format CFF mogą skorzystać z materiałów przygotowanych w programie RM Easiteach. Popularny format .iwb, który stał się standardem w oprogramowaniu tablic, umożliwia import dowolnych materiałów, przygotowanych również w innym oprogramowaniu.

 • Zapis bezpośrednio do formatu .jpg lub .pdf

Współdzielenie materiałów osobom, które nie posiadają żadnego oprogramowania do tablic interaktywnych jest bardzo przyjazne, dzięki możliwości eksportu prezentacji do tych ogólnodostępnych formatów plików.

 

Audio i wideo

 • Nagrywanie ekranu

Nagrywanie wszystkiego, co się dzieje na ekranie wraz z dźwiękiem, umożliwia późniejsze odtworzenie zajęć przez osoby, które chcą przypomnieć sobie materiał lub osoby nieobecne na zajęciach.

 • Wgrywanie dźwięku do konkretnego obiektu

Po kliknięciu dowolnego obiektu może zostać odtworzony wgrany dźwięk, dzięki temu można stworzyć interaktywne zajęcia, które w pełni  zaangażują uczniów.

 • Tryb odtwarzania

Łatwa interakcja z obiektami i materiałami w formacie flash zwiększa możliwości oprogramowania podczas tworzenia ciekawych zajęć z wykorzystaniem tych interaktywnych plików.

 

Dodatkowe funkcje

 • Obsługa aplikacji do głosowania (API)

Umożliwia dostawcom systemów do głosowania tworzenie sterowników do ich sprzętu działających z widżetem do głosowania. Dzięki temu można łatwo przeprowadzać testy i głosowania z wykorzystaniem sprzętu pochodzącego od różnych dostawców.

 • Easiteach Lite

Bezpłatny program do otwierania i odtwarzania plików Easiteach – osoby nie posiadające oprogramowania RM Easiteach mogą zapoznać się z materiałem bez konieczności posiadania pełnej wersji programu.

 • Tryb prześwietlenia

Możliwość przygotowania bardzo ciekawych zajęć pokazujących ukryte warstwy np. wnętrze człowieka - układ kostny, układ krwionośny, układ nerwowy itp.

 • Wsparcie obsługi Multitouch

Urządzenia mające opcję obsługi wielu punktów dotyku dają możliwość obsługi oprogramowania przez kilka osób na raz.

 • Notatki ekranowe

Przygotowując slajdy prezentacji można nanieść ukryte notatki oraz wydrukować je, dzięki czemu łatwiej można przygotować się do prowadzenia zajęć.

 • Brudnopis

Łatwe przechowywanie i przenoszenie obiektów między dokumentami lub stronami. Obiekty i widżety zachowują wszystkie swoje parametry przechowując je w brudnopisie.

 • Drukowanie

Dostępne z menu „e” umożliwia wydrukowanie prezentacji przy pomocy drukarki.

 • Automatyczna aktualizacja oprogramowania

Zawsze najaktualniejsza wersja oprogramowania daje dostęp do najnowszych funkcji i możliwości RM Easiteach. Program automatycznie informuje, że dostępna jest nowsza wersja oprogramowania.

 

Ustawienia i personalizacja

 • Wybór skórek i wyglądu programu, dostosowywanie ekranu startowego programu i dodawanie własnych formatek pulpitu nawigacyjnego

Dopasowanie wyglądu programu do gustu użytkownika zwiększa przyjemność korzystania z oprogramowania.

 • Ustawienia programu (język, ustawienia strony, tło, ustawienia sprzętu)

Dostosowanie wielu parametrów programu do potrzeb użytkownika.

 • Zmiana położenia głównego menu (lewa/prawa)

W zależności od tego, czy użytkownik jest prawo czy leworęczny, istnieje możliwość wygodnego umiejscowienia paska głównego menu.

 • Dostosowywanie paska narzędzi

Nie wszystkie narzędzia RM Easiteach są wykorzystywane, więc mogą zostać usunięte z menu, tym samym można zastąpić je wyłącznie tymi, z których nauczyciele lub uczniowie regularnie korzystają.

 • Regulacja domyślnego zakreślacza i grubości pisaków

Możliwość wyboru ulubionego rodzaju zakreślacza i grubości pisaków w celu szybkiego rozpoczęcia zajęć bez konieczności dostosowywania tych narzędzi.

 • Dostęp do opcji strony z bocznego panelu oraz opcji obiektów pod prawym przyciskiem myszki

Komfort zmiany parametrów i opcji slajdów bez konieczności poszukiwania miejsca do ich zmiany. Intuicyjny dostęp do wszystkich opcji stworzonych obiektów dostępny zaraz po kliknięciu prawym przyciskiem myszki.

 « powrót