BAZA WIEDZY


kategoria:


Oprogramowanie dołączane do tablic


Tablica interaktywna to bardzo dobre narzędzie pozwalające na intuicyjną interakcję z materiałem generowanym za pomocą komputera. Ekran dotykowy pozwala na swobodną nawigację np. w systemie Windows lub przeglądarce internetowej. Dodatkowo dzięki klawiaturze ekranowej możemy edytować pliki Word czy Power Point. Wciąż jednak nie uzyskujemy narzędzia, które będzie naprawdę przydatne w edukacji.

Aby wypełnić tę lukę do tablic interaktywnych oraz monitorów dotykowych dołączane jest oprogramowanie, które oferuje możliwości pozwalające na wykorzystanie edukacyjnego potencjału w edukacji.

Najlepszym przykładem tego typu oprogramowania jest dołączany do tablic Qomo Flow!Works oraz uniwersalny RM Easiteach sprzedawany w pakiecie np. z tablicami Avtek kub CTOUCH. Oba oprogramowania oferują zbliżoną funkcjonalność znacząco jednak różniąc się interfejsem oraz dodatkami.

Podstawowe funkcjonalności

Tryb Białej Tablicy

Podstawowym elementem oprogramowania jest tryb białej tablicy pozwalający na używanie tablicy interaktywnej w roli tradycyjnej powierzchni do nanoszenia notatek. Do dyspozycji mamy różne rodzaje narzędzi do nanoszenia notatek – począwszy od standardowego pisaka, poprzez pędzel, narzędzie wypełniania kształtów, pisanie tekstu czy nawet rozpoznawanie pisma odręcznego. A to tylko początek długiej listy możliwości tworzenia atrakcyjnych prezentacji za pomocą Flow!Works czy RM Easiteach

Tryb Szkła (Tryb komentarzy w Flow!Works)

Oferuje możliwość nanoszenia notatek na dowolnej aplikacji , pulpicie sytemu operacyjnego, przeglądarce internetowej, MS Word czy Power Point. Uzyskane w ten sposób unikalne notatki możemy zapisać jako zrzut ekranu w celu późniejszego wykorzystania.

Tryb Kurtyny i Reflektora

Tryby pozwalające skupić i przyciągnąć uwagę uczniów. Za pomocą kurtyny możemy ukryć widoczną na ekranie prezentację, a następnie w wybranym przez nas momencie „podnieść kurtynę” i pokazać wcześniej niewidoczne materiały. Tryb reflektora to nic innego jak możliwość zaciemnienia ekranu oprócz interesującego nas fragmentu (kształt można definiować) na którym chcemy skupić uwagę widzów.« powrót