BAZA WIEDZY


kategoria:


Projektory w wersji mini


Wszechstronny projektor mieszczący się w dłoni? Dzisiaj to możliwe!

Od niedawna można zauważyć nowy trend wśród projektorów. W większości technologii przychodzi czas na miniaturyzacje. Ten trend nie ominął również projektorów, które możemy znaleźć nawet w kamerach cyfrowych i telefonach komórkowych. Są to jednak alternatywy, stanowią jedynie namiastkę prawdziwego projektora. Nie oznacza to jednak, że wśród projektorów nie możemy znaleźć mniejszych odpowiedników, które przy zachowaniu przyzwoitych parametrów wyświetlania obrazu są jednocześnie kompaktowe.

Jeśli potrzebujemy projektora, który chcemy zabrać ze sobą np. na spotkanie lub chcemy go bez problemu przenieść do innej sali bez używania przepastnej torby to rozwiązaniem są mini-projektory.

 

Wśród mini-projektorów wypada wyróżnić przede wszystkim serię Qumi od Viviteka, która przy zachowaniu niewielkich wymiarów i wagi wynoszącej jedynie 490 g oferuje dobre parametry wyświetlania – rozdzielczość HD, kontrast 10 000:1 oraz żywotność źródła światła do 30 000 godzin. Dzięki współpracy z opcjonalną baterią i możliwością odtwarzania plików z pamięci wewnętrznej bądź USB możesz całkowicie wyeliminować przewody. Qumi jest również ubezpieczony na wypadek gdybyśmy nie mieli możliwości podłączenia urządzenia do odtwarzania dźwięku – wbudowany głośnik, choć nie zastąpi pełnej instalacji audio, sprawdzi się w małej Sali.

Standardem wśród nowoczesnych projektorów przenośnych jest również uniwersalność – dzięki obecności portu USB i możliwości zastosowania huba możemy m.in. podłączyć klawiaturę, myszkę oraz moduł Wi-Fi aby przeglądać internet dzięki wbudowanej przeglądarce. Projektor wspiera również odtwarzanie z pamięci USB lub pamięci wewnętrznej (4GB) muzycznych plików .mp3 oraz plików video w formatach .mpeg, DivX, H.264 oraz Windows Media Player. Z kolei funckja OfficeViewer pozwoli na odtwarzanie (bez konwersji) plików najpopularniejszych programów stosowanych w biurach, takich jak WORD, EXCEL, POWERPOINT oraz plików PDF.

Mini-projektory są wręcz stworzone do prezentacji i stanowią idealne rozwiązanie dla osób dużo podróżujących lub często przenoszących projektor. Wystarczy schować go do kieszeni lub torby z laptopem by cieszyć się prezentacją w każdych warunkach.

Kolejna unikalna funkcją są różne opcje połączeń – mini-projektor Qumi można połączyć m.in. z iPadem, iPhonem, iPodem, konsolą do gier, notebookiem, kamerą czy zestawem kina domowego. To wszystko za pomocą wielu złącz – HDMI, Universal I/O, A/V in (mini jack 3.5 mm) czy USB 2.0. Projektor posiada również wyjście audio (mini jack 3.5 mm).

Każdy mini-projektor powinien być również wyposażony w funkcje szybkiego włączania i wyłączania projektora, dzięki zastosowaniu jako źródła światła LED, który wpływa nie tylko na szybkość, ale pozwala również zadbać o środowisko.

Qumi jest gotowy do pracy w zaledwie 3 sekundy po włączeniu!« powrót