BAZA WIEDZY


kategoria:


Wizualizery bezprzewodowe


Bezprzewodowe przesyłanie obrazu

Praktycznie wszystkie wizualizery przesyłają obraz do komputera/projektora za pomocą kabli. Metoda ta, choć sprawdzona, uzależnia nas od długości przewodu, co może stanowić nie lada przeszkodę przy gdy chce się wykorzystać wizualizer w kilku miejscach sali. Przemieszczanie się z urządzeniem przy jednoczesnym manewrowaniu przewodem z pewnością nie wpływa korzystnie na komfort prowadzonych zajęć. Wśród producentów można znaleźć dwóch, którzy oferują rozwiązanie tego problemu

Lumens - Przystawka DC-A11

Lumens jako rozwiązanie tego problemu jest przystawka DC-A11 współpracująca z wizualizerami Lumens DC120 i DC125. Pozwala ona na bezprzewodowe połączenie wizualizera z komputerem na odległość sięgającą 30 metrów. Wbudowany akumulator umożliwia pracę wizualizera przez ponad 6 godzin przy czasie ładowania wynoszącym 3 godziny. DC120 i DC125 w połączeniu z przystawką DC-A11 staje się bardzo wygodnym (razem z wizualizerem waży ok. 2 kg) i efektywnym narzędziem dla nauczycieli - umożliwia prezentowanie na ekranie szczegółów, np. doświadczeń z dowolnego miejsca sali czy nawet z przyszkolnego ogródka.

Innowacyjność tego rozwiązania została doceniona i wizualizer Lumens DC120 z bezprzewodową przystawką DC-A11 otrzymał nagrodę "WINNER BETT AWARDS 2012" dla najlepszego produktu w kategorii urządzeń cyfrowych podczas największych targów edukacyjnych BETT 2012.

Aver – wizualizer Tabcam

Nieco inne podejście do tematu przedstawia Tabcam. Rozwiązanie Avera to po prostu wizualizer bezprzewodowy z wbudowaną baterią, który nie potrzebuje żadnych przystawek czy podłączanych do portu USB adapterów. Tabcam przesyła obraz podłączając się do sieci wifi istniejących w miejscu używania. Dodatkowo AVer stworzył aplikacje na systemy iOS oraz Android dzięki czemu Tabcam potrafi przesyłać obraz bezpośrednio na tablety. Funkcja ta w wizualizerach to zupełna nowość, która doskonale współgra z obecnymi trendami edukacyjnymi.

Zasięg Tabcama to ok. 15 metrów od rutera wifi, a wbudowana bateria pozwala na 8 godzin pracy.« powrót