BAZA WIEDZY


kategoria:


Dodatkowe materiały do RM Easiteach


Twórcy RM Easiteach dbają nie tylko o wysoką funkcjonalność i intuicyjność swojego produktu. Oprócz tego dokładają także wszelkich starań, by wszyscy użytkownicy – nawet ci niezaznajomieni z oprogramowaniem – jak najszybciej posiedli umiejętność wykorzystania potencjału jaki drzemie w interaktywnych rozwiązaniach. Dlatego producenci dostarczają szeroką gamę materiałów pomocniczych, które dostępne są poniżej.


Materiały dla demonstratorów

Materiały dla demonstratorów to zbiór dwóch plików przydatnych przy prezentacji funkcji oprogramowania RM Easiteach. W środku skompresowanego pliku znajduje się skrypt demonstracji i arkusz dla samego RM Easiteach, który warto wykorzystać podczas prezentacji.


Gotowe zajęcia

W powyższym pliku znajdują się zajęcia przygotowane z myślą o natychmiastowym wykorzystaniu na lekcji. Są to ćwiczenia przygotowane zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. Te propozycje mają na celu zaznajomienie użytkownika z możliwościami oprogramowania i zainspirowanie go do stworzenia własnych ćwiczeń.


Blokowanie obiektów w osi – propozycja zajęcia opartego na blokowaniu obiektów w osi. Ćwiczenie polega na czytaniu ze zrozumieniem.

Blokuj i powielaj – propozycja zajęcia opartego na blokowaniu obiektów. Zadanie uczniów polega na skopiowaniu danego wzoru.

Brudnopis – propozycja zajęcia opartego na wykorzystaniu Brudnopisu Strony. Ćwiczenie polega na stworzeniu prognozy pogody.

Dopasowywanie par – propozycja zajęcia opartego na widżecie. Ćwiczenie polega na zapamiętywaniu położenia poszczególnych elementów.

Działania i efekty – propozycja zajęcia opartego na wykorzystaniu Działań i Efektów. Ćwiczenie polega na kojarzeniu.

Etykiety – propozycja zajęcia opartego na ustawianiu obiektów. Ćwiczenie polega na wiedzy geograficznej.

Generator losowy – propozycja zajęcia opartego na widżecie. Zabawa polega na odczytywaniu poleceń.

Historia – propozycja zajęcia opartego na ustawianiu tła arkusza. Ćwiczenie polega na umiejętności czytania.

Kształty – propozycja zajęcia opartego na wykorzystaniu Kształtów. Ćwiczenie polega na umiejętności odtworzenia wzoru.

Lista z odkrywanymi elementami – propozycja zajęcia opartego na Efektach i Działaniach. Ćwiczenie polega na umiejętności rozszyfrowania wskazówek.

Odkrywanie obrazka – propozycja zajęcia opartego na widżecie. Ćwiczenie polega na umiejętności zidentyfikowania miejsca przedstawionego na zdjęciu.

Opisywanie – propozycja zajęcia opartego na Banku zasobów multimedialnych i Narzędziach tekstowych. Ćwiczenie polega na umiejętności opisania obrazka pojęciami z innego języka.

Tworzenie menu – propozycja zajęcia opartego na Działaniach.

Usuwanie wyrazów z tekstu – propozycja zajęcia opartego na narzędziu Usuwanie wyrazów z tekstu oraz Zbiorze słów. Ćwiczenie polega na wykorzystaniu kreatywności.

Wykresy – propozycja zajęcia opartego na widżecie. Ćwiczenie polega na zdolności do odczytywania i tworzenia wykresów.« powrót