BAZA WIEDZY


kategoria:


Jak wybrać monitor interaktywny?


Programy rządowe, takie jak Cyfrowa Szkoła czy Aktywna Tablica dają szkołom możliwość zaopatrzenia się w najnowsze rozwiązania wspierające nowoczesne nauczanie. Jednym z rozwiązań dających natychmiastowe efekty są monitory interaktywne. Ze względu na dużą ilość dostępnych rodzajów monitorów, każda szkoła stanie przed dylematem: jaki monitor wybrać? Podpowiadamy, jakie cechy powinien spełniać monitor.

Parametry podstawowe

Aby nie zakupić sprzętu, który będzie przestarzały już w momencie zakupu (lub stanie się takim w niedalekiej przyszłości), warto trzymać się parametrów minimalnych, które powinien spełniać każdy monitor interaktywny.

>Wielkość
>Rozdzielczość
>Złącza
>Wbudowane głośniki
>Wzmacniana szyba frontowa
>Ilość obsługiwanych punktów dotyku


Elementy dodatkowe, które warto mieć w zestawie

Wybierając produkt spełniający wcześniej wymienione parametry minimalne można z powodzeniem np. prowadzić prezentację czy zajęcia lekcyjne. Jeżeli wymagany jest jednak zwiększony komfort użytkowania i dodatkowe możliwości warto zwrócić uwagę na poniższe cechy.

>Możliwość wbudowania komputera – tzw. slot OPS
>Powłoka antyodblaskowa
>Wbudowany Android
>Dodatkowa czarna ramka dookoła wyświetlanego obrazu


Akcesoria dodatkowe

Czy korzystanie z monitora może być jeszcze wygodniejsze, a jego możliwości jeszcze większe? Oczywiście, że tak – to tylko kwestia dodatków o które rozbudowany będzie zestaw. Poniżej przedstawione zostały najpopularniejsze akcesoria do monitorów interaktywnych.

>Statyw do monitora interaktywnego
>Kamera do wideokonferencji
« powrót