Jaki monitor interaktywny wybrać?


Programy rządowe, takie jak Cyfrowa Szkoła czy Aktywna Tablica dają szkołom możliwość zaopatrzenia się w najnowsze rozwiązania wspierające nowoczesne nauczanie. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań są monitory interaktywne - proste w obsłudze, wydajne i przyjazne nauczycielom. Jednak, ze względu na dużą ilość dostępnych modeli, każda szkoła stanie przed dylematem: jaki monitor wybrać? Podpowiadamy, jakie cechy powinien spełniać monitor interaktywny i czym kierować się przy wyborze.


Parametry podstawowe

Aby nie zakupić sprzętu, który będzie przestarzały już w momencie zakupu (lub stanie się takim w niedalekiej przyszłości), warto warto zwrócić uwagę na parametry, które powinien spełniać każdy monitor interaktywny.

>Wielkość
>Rozdzielczość
>Złącza
>Wbudowane głośniki
>Wzmacniana i matowa szyba frontowa
>Ilość obsługiwanych punktów dotyku
 
>Przykładowe specyfikacje monitorów spełniających wymagania podstawowe
 

Elementy dodatkowe, które warto mieć w zestawie

Wybierając produkt spełniający wcześniej wymienione parametry minimalne można z powodzeniem np. prowadzić prezentację czy zajęcia lekcyjne. Jeżeli wymagany jest jednak zwiększony komfort użytkowania i dodatkowe możliwości warto zwrócić uwagę na poniższe cechy.

>Możliwość wbudowania komputera – tzw. slot OPS
>Wbudowany Android
>Narzędzie do nanoszenia notatek na dowolnym obrazie
>Dodatkowa czarna ramka dookoła wyświetlanego obrazu
 
>Przykładowe specyfikacje monitorów spełniających wymagania zaawansowane
 

Akcesoria dodatkowe

Czy korzystanie z monitora może być jeszcze wygodniejsze, a jego możliwości jeszcze większe? Oczywiście, że tak – to tylko kwestia dodatków o które rozbudowany będzie zestaw. Poniżej przedstawione zostały najpopularniejsze akcesoria do monitorów interaktywnych.

>Statyw do monitora interaktywnego
>Kamera do wideokonferencji