Webinar: Zarządzanie interaktywną lekcją za pomocą monitora interaktywnego i urządzeń mobilnych

2020-05-28


Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dla Nauczycieli: Zarządzanie interaktywną lekcją za pomocą monitora interaktywnego i urządzeń mobilnych prowadzony przez Joanne Alberską.

Szczegóły szkolenia:
  • 4 czerwca (czwartek) godz. 12.00
  • Na webinar obowiązuje rejestracja (wymagane jest potwierdzenie subskrypcji)
  • Dla uczestników wystawimy zaświadczenia udziału w webinarze (w ciągu 7 dni od spotkania)
ZAREJESTRUJ SIĘ

Webinar obejmie tematy:
  • zasady pracy na monitorze interaktywnym,
  • możliwości monitora interaktywnego w oparciu o wbudowane oprogramowanie,
  • film na monitorze interaktywnym,
  • gromadzenie i porządkowanie ulubionych zasobów do lekcji w formie galerii webmix na monitorze (klikalne ikonki, jak na smartfonie).
Autorką szkolenia jest Joanna Alberska - trener, pasjonat nowoczesnych technologii w edukacji pod kątem wykorzystania ich możliwości w celu podnoszenia jakości swojej pracy oraz efektywności uczenia się.



Pełen program szkolenia:
1. Zasady pracy na monitorze interaktywnym:
- nawigacja i podłączenia
- tryby pracy
- nanoszenie notatek na dowolnej wyświetlanej treści
- współpraca z urządzeniami: tablet – w tym graficzny, komputer, smartfon, wizualizer, mikroskop, pamięć zewnętrzna (pendrive), WiFi lub sieć Internet, multibooki i pomoce dydaktyczne typu laboratoria elektroniczne do pomiarów biol-chem-fiz, roboty, kamera, głośniki, chmura i jej zasoby.
 
2. Możliwości monitora interaktywnego w oparciu o wbudowane oprogramowanie:
-  tworzenie prezentacji – dowolne zasoby, w tym multibooki
-  narzędzia przedmiotowe – matematyka, fizyka, chemia i tła (wczesnoszkolna, strategie na boisku, przedmiotowe i inne)
-  kontrolowanie treści – wyświetlanej na monitorze za pomocą smartfona
Zastosowanie: nauczyciel używając urządzenia mobilnego może chodzić po klasie i uruchomić prezentację lub dowolny inny materiał (audio, wideo, mulibook, zdjęcia, zasoby Internetu), a także zdalnie notować na nich – naniesione na smartfonie notatki wyświetlają się na monitorze/ekranie w czasie rzeczywistym, uczeń wysyła na monitor swoją pracę i omawia z ławki wraz z możliwością nanoszenia notatek.
-  „zdalny” wizualizer – współpraca monitora interaktywnego ze smartfonem
Zastosowanie: prezentacja prac ucznia, instrukcji nauczyciela, obrazu z mikroskopu, digitalizacja ćwiczeń, map – wskazane na smartfonie treści wyświetlają się na monitorze w czasie rzeczywistym
- funkcja głosowanie – szybki test z raportem wyników bez konieczności wcześniejszego tworzenia przez naniesienie notatek na prezentowany materiał (film, prezentacja, zdjęcie i wszystkie inne)
Zastosowanie: diagnozowanie zrozumienia omawianego z uczniami materiału, quiz na refleks, sondaż, test, zgłaszanie się do odpowiedzi, zebranie propozycji i opinii na dany temat, głosowanie, burza mózgów.

3. Film na monitorze interaktywnym:
Zastosowanie: nagrywanie ekranu (tego, co prezentujemy), nagrywanie obrazu z kamery (przebieg lekcji jako wystąpienia nauczyciela lub z udziałem klasy), nagrywanie lekcji pokazowych eksponowanych na stronie szkoły lub w mediach społecznościowych, przeznaczonych do powtórzeń, e-learningu, dla nieobecnych lub uczących się indywidualnie, pokaz i promocja zajęć dodatkowych lub prowadzonej terapii, zapisywanie lub wysyłanie filmów do chmury jednym kliknięciem.
 
4. Gromadzenie i porządkowanie ulubionych zasobów do lekcji w formie galerii webmix na monitorze (klikalne ikonki, jak na smartfonie):
Zastosowanie: wygodna kolekcja ulubionych zasobów dla każdego nauczyciela - uporządkowanie w interaktywnej formie graficznej i łatwe udostępnianie uczniom oraz osobom współpracującym.

 



wszystkie aktualności