Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych - Nie daj się koronawirusowi

2020-03-19


Kolejny dzień nad książkami, zadaniami, wypracowaniami? Dla odmiany zachęcamy uczniów szkół podstawowych w wieku 6-16 lat do wykonania pracy plastycznej na temat „Nie daj się koronawirusowi!”.


Wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego dla dzieci i młodzieży to trudna sytuacja - odcięci od szkolnej rutyny, zajęć dodatkowych i spotkań ze znajomymi i dziadkami pozostają z masą zadań do samodzielnego wykonania i wizją sprawdzianów z zadanego materiału „po powrocie”.

Ufamy, że zaproponowany przez nas konkurs pomoże w radzeniu sobie z zastanymi realiami, na które przecież nie mamy wpływu - przygotowanie pracy plastycznej to proces uwalniający kreatywność, który daje wyraz nastrojowi, wyobrażeniom, wiedzy i potrzebom twórcy.

Dziecko, tworząc pracę plastyczną, w sposób symboliczny przedstawia rzeczywistość, ukazuje swoje emocje i uczucia bez nazywania ich słowami.

Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do udostępniania informacji uczniom.


ZASADY KONKURSU w skrócie:

  • Wykonaj pracę plastyczną w formie płaskiej, dowolną techniką, w dowolnym rozmiarze na temat: „Nie daj się koronawirusowi".
  • Następnie zrób zdjęcie lub skan pracy konkursowej.
  • Umieść zdjęcie lub skan pod postem konkursowym z 18 marca na fanpage fb.com/portalMWS w formie komentarza.
  • Prace konkursowe mogą być nadesłane przez autora pracy (ucznia) lub jego rodzica/opiekuna.
  • Czekają na Was atrakcyjne nagrody, tj. monitor ViewSonic, robot Jimu Trackbot, tablet Huawei MediaPad oraz 5 wyróżnień.
  • Konkurs trwa do 30 marca.

Konkurs odbywa się na naszym fanpage.


wszystkie aktualności