Nowości od littleBits

2017-02-13


littleBits Gizmos & Gadgets - wyjątkowe propozycje dla szkół!

STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) to specjalny rodzaj edukacji opierającej się na naukach ścisłych, który w bardzo praktyczny sposób wprowadza uczniów w te nierzadko trudne zagadnienia.
Skrót ten funkcjonuje również pod postacią STEAM i obejmuje prace plastyczne oraz techniczne. W tę kategorię wpisuje się oferta od littleBits™ czyli klocki elektryczne (tzw. bity), które można szybko i łatwo połączyć ze sobą dzięki małym magnesom. Wyraźny podział kolorystyczny i czytelny opis, pomagają rozpoznać właściwe funkcje każdego bita. W zestawach Gizmos&Gadgets  można znaleźć m.in.: silniki, koła, oświetlenie, przełączniki, siłowniki, brzęczyki, a nawet narzędzia do budowania pilota z nadajnikiem i odbiornikiem Bluetooth. Pierwszy zestaw – littleBits™ Gizmos & Gadgets Kit vol 1 zawiera 15 bitów, 48 różnych akcesoriów, przewodnik tworzenia wynalazków oraz 12 proponowanych projektów. LittleBits Gizmos & Gadgets Kit vol 2 zawiera 13 bitów i 56 akcesoriów. Oprócz przewodnika tworzenia wynalazków jest aż 16 proponowanych projektów. Przyborniki wynalazcy to znakomita pomoc dydaktyczna, która nie tylko sprzyja kreatywności, ale także uczy programowania i elektroniki. Z klocków można zbudować zdalnie sterowany samochód, automat puszczający bańki mydlane, obracającą się lampę, łazik czy wiatrak. Młodzi wynalazcy mogą również korzystać z tysięcy projektów dostępnych w Internecie [Gizmos&Gadgets Kit Vol.1] [Gizmos&Gadgets Kit Vol.2]. Barierą w tworzeniu kolejnych wynalazków jest tylko wyobraźnia.littleBits  Synth Kit - tak dziś zaczynają przyszli muzycy!

Zestaw littleBits™ Synth to łatwy w użyciu   syntezator modularny, który pozwala na zbudowanie własnego instrumentu i tworzenie ciekawych dźwięków. Zbudowany instrument można rozszerzać o kolejne moduły i konfigurować nie mając przy tym żadnej wiedzy na temat inżynierii czy produkcji muzycznej. Zestaw składa się 12 bitów, z których przy użyciu zatrzasków magnetycznych można stworzyć układy takie jak te stosowane w znanych analogowych syntezatorach.
Nic w tym dziwnego, bo zestaw Synth został opracowany we współpracy z pionierem elektronicznego sprzętu muzycznego - firmą Korg. W skład zestawów littleBits™ wchodzą różne moduły, a wśród nich elementy wykonawcze takie jak silniki oraz głośniki, bity wejścia np. światła czy potencjometry oraz specjalne jak Arduino™ czy Makey-Makey™. Wraz z zestawem littleBits™ Synth Kit do użytkownika trafia 10 gotowych projektów oraz 12 bitów m.in.: głośnik, oscylator, klawiatura czy mikser strumieniowy. To dzięki nim można przyjemnie uczyć się inżynierii, elektroniki oraz profesjonalnej edycji dźwięku. Tworzenie własnego instrumentu takiego jak np. gitara Synth czy sprzętu studyjnego jak mikser to tylko jedna z ciekawych opcji. Możliwe jest również podłączanie dodatkowych urządzeń takich jak: głośniki, komputer, słuchawki oraz każdego innego instrumentu muzycznego posiadającego port na wzmacniacz. Wyjście Mini Jack 3.5 mm pozwala na podłączenie komputera i nagrywanie w czasie rzeczywistym naszych kompozycji. Jednym z ogromnych atutów littleBits Synth jest nieskończona ilość możliwości, dla których inspiracją są zasoby online oraz aplikacja z instrukcją krok po roku.

 

 
wszystkie aktualności